Hrad Sklabiňa

09.05.2020

S hradom je spojených viacero povesti a legiend. Jedna z nich hovorí o rytierovi, ktorý nemá tvár. Poneviera sa tu doteraz a je ho možne stretnúť.

Okrem hradu nachádzajúceho sa v centre obce, žije Dúbravica aj umením. Každý rok sa tu uskutočňuje art camp Landscape Revisited. V obci a jej okolí ostávajú po umelcoch pozoruhodné objekty, ktoré vytvorili.

Hrad Šomoška

16.03.2020

Hrad sa tróni vysoko na okolitou krajinou a je z neho výhľad na široké okolie. Je vidieť aj vrcholky Nízkych Tatier, ktoré sú v tomto období ešte zasnežené.

Hrad Gýmeš

27.10.2019

Tohoročný október si pre nás pripravil vskutku ukážkové babie leto. Takže sedieť doma cez víkend by bol hriech. Preto, prečo nejsť na výlet. Naším cieľom dnes bol hrad Gýmeš.

Hrad Fiľakovo

04.10.2015

Stredoveký hrad, ktorého ruiny sa vypínajú nad mestom Fiľakovo, na nevysokom sopečnom kuželi. Hrad patrí k najstarším kamenným opevneniam na Slovensku.

Hrad Čabraď

10.05.2015

Kúsok pod Krupinou sa nachádza zrúcanina hradu Čabraď. Patrí medzi hrady, ktoré mali chrániť banské mestá a prístup k ním. Prvá písomná zmienka o hrade a obce pod ním, Čabraďský Vrbovok, je z roku 1276.

Kúsok za Zvolenom smerom na Krupinu sa nachádza hrad Dobrá Niva. Aj keď sa tak nazýva aj neďaleká obec, hrad sa týči nad obcou Podzámčok. Prístup k zrúcanine hradu je dobrý a cesta na vrch trvá zhruba 20 minút prechádzkovým krokom. Keďže sa hrad nachádza na samostatnom kopci sú z neho pekné výhľady po celom okolí. Sú tu vybudované lavičky,...

Hrad Šášov

19.05.2013

Neďaleko od Žiaru nad Hronom smerom na Zvolen sa na skalnatom brale čnejú zvyšky zrúcaniny Šášovského hradu. Jedna z legiend hovorí, že svoj názov získal podľa šaša, ktorý údajne zachránil na poľovačke život zvolenskému hradnému pánovi. Ten mu zo samej vďačnosti dal postaviť tento hrad.